Być albo nie być Elektromontażu Exp.

Marcin Gesing
12-09-2003, 00:00

Walne Elektromontażu Export zdecyduje dziś o dalszym istnieniu spółki. W wyjściu z finansowego dołka ma pomóc układ oraz ARP.

Nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy Elektromontażu Export ma zadecydować dziś o dalszym istnieniu spółki. Czy jest jeszcze co ratować? Po dwóch kwartałach spółka miała ujemny kapitał własny — 19,9 mln zł i stratę netto 34 mln zł. Analitycy nie chcą komentować danych.

— Spółka już dawno wypadła poza krąg zainteresowania inwestorów — mówi jeden z nich.

Zarząd Elektromontażu nie poddaje się jednak i zapowiada walkę o przetrwanie.

— Zapadnie decyzja o kontynuacji działalności. Głosowanie nad tym jest wymogiem kodeksowym — zapewnia Magdalena Samuelowicz, dyrektor biura zarządu Elektromontażu Export.

W końcu sierpnia warszawski sąd gospodarczy odwiesił postępowanie układowe spółki z jednoczesnym utrzymaniem w mocy zawieszenia postępowania w sprawie wniosków o upadłość. Zadłużenie firmy przekracza 130 mln zł, z czego 40 mln zł ma zostać objęte układem. Spółka proponuje 20-proc. redukcję zadłużenia i rozłożenie pozostałej kwoty na 12 kwartalnych rat z roczną karencją. Ubiega się też w Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP) o restrukturyzację kolejnych 55 mln zł, na tych samych zasadach co układ.

— Na razie sprawę bada Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Mamy nadzieję, że ostateczną zgodę agencji otrzymamy do końca września — zapewnia Magdalena Samuelowicz.

Sposobem na spłatę zadłużenia ma być sprzedaż zbędnego majątku. Pod młotek mają trafić grunty, hale fabryczne i ośrodki wypoczynkowe — wycenione na ponad 50 mln zł. Elektromontaż Export zapewnia, że ma już wstępne porozumienia w sprawie kupna aktywów wartych 39 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Gesing

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Być albo nie być Elektromontażu Exp.