Bycze nastroje przed sesją w USA

PAL, MW, Bloomberg
20-04-2010, 13:04

Na trzy godziny przed dzwonkiem na Wall Street kontrakty na główne indeksy amerykańskie rosną. DJI-Futures zyskuje 0,42 proc., S&P500 Futures 0,59 proc., zaś Nasdaq-Futures 0,53 proc. Nastroje są  bycze, ale przed inwestorami jeszcze wiele publikacji.

Informacje, na które dziś czekają inwestujący w USA, to głównie wiadomości ze spółek. Wtorkowy kalendarz publikacji makro świeci bowiem pustkami. Za to publikacje kwartalnych wyników finansowych zapowiedziały na czas przed wtorkową sesją Bank of New York Mellon, U.S. Bancorp, Delta Air Lines, Johnson & Johnson oraz Coca-Cola.

Pierwszy z banków podał już wyniki. Zaraportował zysk na poziomie 559 mln USD (46 centy na papier) w porównaniu z 322 mln USD (28 centów na akcję) przed rokiem. Zysk banku na działalności operacyjnej wyniósł 49 centów na akcję. Analitycy spodziewali się 54 centów na papier. Rezerwa na złe kredyty spadła do 35 mln USD z 65 mln USD w IV kwartale oraz 59 mln przed rokiem. Akcje Banku of New York Mellon zyskują w handlu elektronicznym ponad 1,8 proc.

Rynek czeka na wyniki kwartalne Goldman Sachs. Kurs sprawcy piątkowego zamieszania na rynku rośnie przed sesją o +1,6 proc. Ponad 1,5 proc. zyskują przed sesją papiery Johnson & Johnson. IBM zyskuje ponad 1,2 proc. Wczoraj po sesji spółka poinformowała o 13-proc. zwiększeniu zysku w pierwszym kwartale, co przekroczyło prognozy analityków.

Na parkietach Europy widać spore zainteresowanie inwestorów akcjami Dimlera. Kurs koncernu motoryzacyjnego rośnie o 5,7 proc. po publikacji wyników kwartalnych oraz podwyższeniu przez spółkę całorocznej prognozy zysku. Zwiększonym popytem cieszą się też papiery Novartisu. Ten szwajcarski producent farmaceutyczny poinformował o zwiększeniu zysku oraz sprzedaży znacznie wyższym niż szacowano.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAL, MW, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Bycze nastroje przed sesją w USA