Byczy debiut na GPW? Niekoniecznie

Mateusz Wojtala
opublikowano: 28-08-2018, 22:00
aktualizacja: 29-08-2018, 11:00

Notowana do tej pory na New Connect spółka T-Bull, specjalizująca się w tworzeniu gier na urządzenia mobilne, w środę 29 sierpnia zadebiutowała na rynku głównym giełdy w Warszawie. Kurs praw do jej akcji wyraźnie spadł.

W ofercie publicznej, poprzedzającej transfer, przydzielono prawie 38 tys. walorów, sprzedawanych po cenie 50 zł za sztukę, co oznacza wpływy w wysokości 1,9 mln zł. W opublikowanym w czerwcu prospekcie emisyjnym oczekiwano jednak, że do inwestorów trafi 100 tys. udziałów, co miało się przełożyć na ponad 6 mln zł świeżego kapitału. Około 5 mln zł miało pójść na przygotowanie nowych produkcji, a pozostałe pieniądze planowano wydać na reklamę. Trzy razy mniejsze wpływy mogą wydłużyć termin realizacji tych zapowiedzi, zwłaszcza że w prospekcie koszty emisji oszacowano na kwotę 1,2 mln zł. Finalnie debiut na głównym parkiecie przyniesie spółce 700 tys. zł na dalszy rozwój.

Inwestorzy od dłuższego czasu nie są przekonani do T-Bulla, w ciągu roku jego notowania spadły o ponad 70 proc.

W obrocie na głównym rynku są zarówno stare akcje, jak i prawa do akcji nowej emisji. Te drugie mocno tanieją.

32 proc. Taką część oferowanych akcji T-Bulla inwestorzy objęli w niedawnej emisji

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mateusz Wojtala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu