Byczych sygnałów nie brakuje

Technika i fundamenty przemawiają za zwyżkami na GPW, uważa ekspert AgioFunds TFI.

Michał Stanek, dyrektor ds. komunikacji inwestycyjnej AgioFunds TFI, uważa, że jeśli WIG20 utrzyma się powyżej poziomu 2000 pkt., to w dłuższym terminie otworzy to drogę do 2550-2600 pkt. Właśnie na tym pułapie przebiega górna bariera kilkuletniej konsolidacji, z której indeks blue chipów wyłamał się w listopadzie 2015 r.

Zdaniem Michała Stanka, pozytywnemu scenariuszowi sprzyja niedawne utworzenie przez średnie 50- i 200-sesyjnąukładu zwanego złotym krzyżem.

— Natomiast z fundamentalnego punktu widzenia, wsparciem może być spodziewane w drugiej połowie roku przyspieszenie tempa wzrostu polskiej gospodarki. Argumentów przemawiających za hossą więc nie brakuje, łącznie z tym, że na rynku nie widać wielkiego optymizmu i powszechnej wiary w zwyżkę — uważa Michał Stanek, który dodaje, że różnego rodzaju czynników ryzyka na rynku także jest sporo, ale nie brakowało ich też w ostatnim czasie.

— Nie zniweczyły one jednak szans na zarobek przez posiadaczy akcji, a ich odwaga została nagrodzona — podsumowuje specjalista.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Byczych sygnałów nie brakuje