Byki grają coraz śmielej

Katarzyna Płaczek
opublikowano: 10-07-2006, 00:00

Grający na zwyżkę powoli się rozgrzewali w piątek, niemniej wraz z upływem czasu coraz więcej odwagi wykazywały niedźwiedzie. Posiadaczom długich pozycji w zasadzie nie brakowało argumentów, więc dodatnia baza powoli zwiększała się i podczas gdy w trakcie sesji było to nieśmiałe 10-15 pkt, to w końcówce najwyraźniej krótkie pozycje uciekały.

W rezultacie kurs na zamknięciu wyniósł aż 3030 pkt z 26-punktową bazą. Biorąc pod uwagę, że WIG20 zamknął się powyżej 3000 pkt, koniecznie trzeba wejść na rynek. Nasza strategia zaleca trzymanie długich pozycji. Niemniej poziomem aktywującym zlecenie stop loss jest nie tyle ta okrągła bariera, ile poziom 2935-2940 pkt, gdyż na nim znajduje się wsparcie. Biorąc po uwagę opory techniczne, byki powinny wzmóc czujność, gdy indeks sięgnie 3050 pkt, ale jeżeli trochę naciągnąć ostatnią krótką konsolidację pod drugie ramię odwróconej formacji głowy z ramionami, to wówczas byki powinny oczekiwać wzrostów do około 3350 pkt, a więc historycznych szczytów. Oby to się udało.

Kupującym przydałoby się z pewnością utrzymanie dobrych nastrojów za oceanem. Po piątkowych danych z rynku pracy USA może być jednak o to trudno. Najbliższy opór dla indeksu S&P500 leży na poziomie 1280 pkt, zaś wsparcie dopiero na 1260 pkt.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Płaczek

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy