Byki na GPW dostały wsparcie z Wall Street

(Artur Szymański)
27-01-2005, 09:40

Są szanse na kontynuację zwyżki cen akcji. Po dobrym sygnale wysłanym przez kupujących w środę, jakim było pokonanie bariery 1857 pkt na WIG20, byki otrzymały wsparcie w postaci wzrostów na giełdzie w Ameryce.

Są szanse na kontynuację zwyżki cen akcji. Po dobrym sygnale wysłanym przez kupujących w środę, jakim było pokonanie bariery 1857 pkt na WIG20, byki otrzymały wsparcie w postaci wzrostów na giełdzie w Ameryce.

Wczoraj Dow Jones zyskał 0,35 proc., a technologiczny Nasdaq skoczył o 1,3 proc. Indeksy szły w górę drugi dzień z rzędu, a to może natchnąć wiarą w sukces optymistycznie nastawionych inwestorów na kontynencie. Dodatkowo, dobrą wiadomością jest spadek nceny ropy na NYMEX o ponad 1,7 proc.

Rynki Eurolandu zaczęły czwartek niewielkimi wzrostami. Jeśli utrzymają się one do momentu otwarcia sesji na GPW, także i nasze indeksy mogą rozpocząć dzień od zwyżki. Kontrakty terminowe zaczęły spokojnie, od 2-pkt wzrostu.

Po wczorajszej udanej sesji nastroje na rynku nie są najlepsze. Podczas gdy rynek kasowy zyskał 11 pkt, marcowa seria futures na WIG20 straciła wczoraj 6 pkt. Baza spadła do zera, kontrakty nie podzieliły więc optymizmu inwestorów na rynku akcji. W posesyjnych komentarzach analityków i maklerów dominowała nuta powątpiewania w możliwość kontynuacji odbicia cen akcji w górę.

W tym kontekście warto przypomnieć, że na giełdzie większość zazwyczaj nie ma racji… Wzrosty są tym bardziej prawdopodobne, że zbliża się koniec miesiąca i wierzyc się wprost nie chce, by fundusze nie zamierzały jeśli nie zniwelować całkowicie strat z pierwszych trzech tygodni stycznia, to przynajmniej znacząco je ograniczyć. AS

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Artur Szymański)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Byki na GPW dostały wsparcie z Wall Street