Byki nie wierzą w sukces

Katarzyna Płaczek
opublikowano: 25-09-2006, 00:00

Nerwowość towarzyszyła otwarciu piątkowej sesji — zarówno indeks, jak i kontrakty złamały psychologiczną barierę 2900 pkt. Nie uruchomiło to jednak lawiny zleceń sprzedaży i dość szybko rynek powrócił ponad ten poziom, stwarzając długim pozycjom okazję do zarobku nawet 50 pkt.

Jednak także byki trzymały emocje na wodzy i baza w zasadzie cały czas oscylowała wokół zera, nieznacznie wychylając się na dodatnią stronę w chwili osiągnięcia przez WIG20 lokalnego szczytu 2930 pkt. Jak pokazało zamknięcie na poziomie 2914 pkt, takie zachowanie bazy było uzasadnione, gdyż bykom nie udało się doprowadzić do ukształtowania wzrostowej formacji młota. Oznacza to, że byki nie są w pełni przekonane, iż atak z obecnych poziomów przyniesie zyski.

Po złamaniu bariery 2950 pkt nasz system transakcyjny dał sygnał sprzedaży, jednak dla jego potwierdzenia w horyzoncie średnioterminowym potrzebne będzie złamanie kolejnego wsparcia, jakie znajduje się na poziomie 2870 pkt. Pozostajemy w trendzie bocznym, więc zlecenie stop loss na krótkie pozycje powinniśmy założyć przy poziomie ich otwarcia. Jednak do jego aktywacji potrzebne będzie złamanie oporu 1325 pkt przez S&P500, a otwarcie piątkowej sesji za oceanem raczej tego nie zapowiadało.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Płaczek

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy