Byki się bronią

  • Roman Przasnyski
17-01-2013, 00:00

Komentarz giełdowy

Środowa sesja na warszawskim parkiecie zaczęła się niezbyt pomyślnie dla posiadaczy akcji. Na otwarciu główne indeksy traciły zgodnie po 0,3 proc. Dopiero około południa wskaźnik największych spółek zdołał wydostać się nad kreskę, a na finiszu urósł o 1 proc. Nieco lepiej radził sobie sWIG80, który wczesnym popołudniem rósł o 0,2 proc. W tym czasie o około 0,5 proc. w dół szedł natomiast mWIG40.

Indeksowi średnich firm najbardziej ciążył sięgający niemal 3 proc. spadek notowań akcji Azotów Tarnów. Ich śladem szły zniżkujące o prawie 2 proc. walory Puław. Nie licząc groszowego Biotonu, największą, przekraczającą 5 proc. zniżkę zaliczały walory Rovese. O niemal 2 proc. w dół szły akcje CCC. Ponad 1 proc. spadki były udziałem Netii, Millennium, Midasa, Astarty i Kopeksu.

W gronie tuzów naszej giełdy spadkowiczom przewodziły tracące momentami ponad 3 proc. akcje JSW. O ponad 2 proc. w dół szły papiery Asseco. Po około 1 proc. zniżkowały walory PGE, Pekao i Banku Handlowego. Po drugiej stronie skali znajdowały się zyskujące po ponad 2 proc. akcje GTC i PGNiG oraz PKN Orlen, który zdrożał o ponad 3 proc. Ze spadkowej spirali wyrwały się papiery PZU, zwyżkujące chwilami o ponad 2 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Roman Przasnyski Open Finance

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Byki się bronią