Byki stają się silniejsze

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 09-07-2004, 00:00

Słaby początek i całkiem udany finisz — tak można opisać przebieg czwartkowej sesji na rynku kontraktów terminowych. Wycena najpopularniejszej serii futures na WIG20 wzrosła ostatecznie o 0,71 proc., a pozytywnym sygnałem była silna pozycja strony popytowej.

Tylko pierwsza godzina po otwarciu notowań upływała pod znakiem symbolicznej przeceny. Później do głosu doszli inwestorzy zajmujący długie pozycje, dzieki czemu FW20U4 bez trudu pokonały opór na poziomie 1690 pkt. Wzrosty zostały wyhamowane około 10 pkt wyżej, gdzie zaktywizowała się wreszcie podaż. Każda próba przebicia bariery 1700 pkt kończyła się natychmiastową korektą. Jednak na niecałą godzinę przed zakończeniem notowań popyt wykorzystał nieuwagę niedźwiedzi i po skutecznym ataku ustanowił dzienny szczyt na poziomie 1704 pkt, skąd kontrakty na WIG20 cofnęły się już tylko o 3 pkt. Towarzysząca zwyżce skala obrotów i gwałtowny wzrost liczby otwartych pozycji sugerują, że w piątek podjęte zostaną kolejne ataki na opór w strefie 1709-1714 pkt. Wszystko zależeć będzie od tego, jak zakończy się sesja w USA.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Byki stają się silniejsze