Byki zbierają siły i środki

Artur Szymański
opublikowano: 10-11-2005, 00:00

W odróżnieniu od WIG20 kontrakty terminowe, dla których indeks ten jest instrumentem bazowym, przez cały dzień notowane były nad kreską. Daytraderów martwiła jednak z pewnością niewielka rozpiętość wahań nie dająca wielkich szans na duży zarobek. Sesja zaczęła się 9-pkt wzrostem. Niezłych nastrojów nie popsuło ujemne otwarcie handlu na rynku kasowym.

Przez większą część dnia rosła liczba otwartych pozycji. Najwidoczniej na rynku szykuje się jakiś dynamiczny ruch. Zapewne jednak nie dojdzie do niego na ostatniej sesji tygodnia, lecz na początku przyszłego. Wydaje się, że może to być ruch w górę, pod warunkiem że mniejszościowy rząd PiS uzyska wotum zaufania Sejmu. To jednak jest prawie pewne. Za zwyżką przemawia też duża ujemna baza, która na zamknięciu sesji wyniosła -46 pkt. Im większy na rynku pesymizm, tym wyższe szanse byków na zwycięstwo. A taki poziom bazy jest wręcz absurdalny. Na zamknięciu wartość kontraktu wyniosła 2401 pkt.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Artur Szymański

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy