Byki zostały mocno skarcone

Radosław Żurek
opublikowano: 22-10-2007, 00:00

NNa poczatku ubiegłego tygodnia giełdowe byki poniosły niespodziewaną porażkę. Popyt nie zdołał trwale pokonać lipcowych szczytów, co zachęciło część inwestorów do realizacji zysków. W środę poznaliśmy dane o inflacji w USA. Wskaźnik CPI wzrósł minimalnie więcej niż prognozowano, a inflacja bazowa była zgodna z przewidywaniami. Rynki w USA początkowo zareagowały euforią, ale później oddały większość wzrostów. Słabe dane z rynku pracy spowodowały, że inwestorzy spodziewają się dalszych obniżek stóp procentowych. Problem polega na tym, że w poprzednich okresach redukcja stóp nie powodowała wzrostów na giełdzie. Przeciwnie — zapowiadała spadki.

Najbliższe dni będą wyjątkowe, bo Polacy mogą obudzić się w poniedziałek w nowym układzie politycznym. Nie spodziewam się jednak większych emocji z tym związanych. Nie ważne, który z faworytów wygra. Kurs gospodarczy nie ulegnie większym zmianom. O ruchach WIG20 decydować powinna zatem sytuacja techniczna, a ta znacznie się pogorszyła. Wskaźnik RSI przebił swą linię trendu, a MACD dał sygnał do sprzedaży. Na wykresie WIG20 utworzyła się formacja podwójnego szczytu zapowiadająca odwrócenie trendu, co stanowi poważne ostrzeżenie dla byków.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Radosław Żurek

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu