Bykom powinno zależeć na utrzymaniu WIG20 powyżej 1857 pkt

(Artur Szymański)
26-01-2005, 15:09

Powoli ale systematycznie WIG20 pnie się do góry. Nieco większy popyt na półmetku sesji sprawił, że indeks przebił barierę 1857 pkt, ale daleko się od niej nie oddalił. Obroty nie są olbrzymie, ale przyzwoite – na godzinę przed końcem sesji przekroczyły 300 mln zł.

Powoli ale systematycznie WIG20 pnie się do góry. Nieco większy popyt na półmetku sesji sprawił, że indeks przebił barierę 1857 pkt, ale daleko się od niej nie oddalił. Obroty nie są olbrzymie, ale przyzwoite – na godzinę przed końcem sesji przekroczyły 300 mln zł.

Największe spółki nie ciągną dziś rynku z taką mocą jak wczoraj, najlepiej sprawują się mniejsze komponenty WIG20 – Netia, GTC i Dębica drożejące po około 2 proc. Największe firmy również zyskują, ale o wiele bardziej powściągliwie. To może rodzić obawy o to czy uda utrzymać się dzisiejszy dorobek do końca sesji.

Największe obroty skupia TP, lecz kurs zyskuje minimalnie. Największy natomiast jest udziałem po raz drugi dzień z rzędu Elektrimu. Po wczorajszym wzroście o 12,8 proc., dziś walory holdingu idą w górę o prawie 14 proc.

Po pokonaniu 1857 pkt inwestorzy powinni uczynić następny krok i doprowadzić do zamknięcia powyżej tej bariery. Najlepiej na dziennym maksimum. To by pozwalało spodziewać się kontynuacji zwyżki następnego dnia i zatarcia złego wrażenia po dużym spadku cen 18 stycznia.

Indeksy giełd zachodnioeuropejskich przez większą część dnia nam nie pomagały. Wskaźniki giełd niemieckiej czy francuskiej nieznacznie traciły. Po południu jednak sytuacja uległa lekkiemu ociepleniu i jeśli ta pozytywna tendencja utrzyma się jeszcze przez przynajmniej godzinę, to będzie to wsparciem dla byków Warszawie.

Rano pomocną dłoń inwestorom grającym pod zwyżkę podała RPP publikując zaskakująco wcześnie komunikat o pozostawieniu stóp procentowych na dotychczasowym poziomie. Pomogło to przemóc początkową słabość rynku. Po koniec przydałoby się wsparcie ze strony giełdy amerykańskiej. AS

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Artur Szymański)

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Bykom powinno zależeć na utrzymaniu WIG20 powyżej 1857 pkt