Była gwiazda NHL idzie do sądu po stracie 500 tys. USD na inwestycji

opublikowano: 16-12-2020, 13:36

Mark Messier, były supergwiazdor zawodowej ligi hokejowej NHL, zawodnik m.in. Edmonton Oilers, pięciokrotny zdobywca Pucharu Stanley’a stracił 500 tys. USD na inwestycji w kanadyjską spółkę zajmującą się marihuaną, informuje Yahoo Sports.

Messier zainwestował w Destiny Bioscience, bo jak twierdzi, prezes Ed Moroz zapewniał go, że to pewny biznes, a pozyskanie przez spółkę byłego gwiazdora hokeja pozwoli natychmiast pozyskać dla niej nowych inwestorów.

- Destiny nie była pewniakiem. Zupełnie przeciwnie. Była to bezwartościowa spółka utrzymująca się jedynie dzięki buńczucznym obietnicom Moroza – twierdzi Messier w pozwie, który skierował do sądu.

Zapewnia, że otrzymał osobistą gwarancję od Moroza, że nie straci pieniędzy kupując akcje Destiny Bioscience. Okazało się to nieprawdą, a spółka szybko upadła w maju 2020 roku pod ciężarem 42 mln USD długu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Yahoo Sports

Polecane