Była wiceprezes Goldman Sachs Japan uruchomiła fundusz venture capital

  • Paweł Makosz
opublikowano: 31-05-2021, 13:35

Kathy Matsui, była wiceprezes Goldman Sachs Japan, uruchomiła fundusz venture capital. Ma on pomagać startupom w zarządzaniu oraz podnoszeniu ich wartości.

Matsui jest generalnym partnerem w funduszu wraz z Yumiko Murakami, byłą szefową Centrum OECD w Tokio oraz Miwa Seki, która po karierze w bankowości inwestycyjnej wykłada na uniwersytecie. Wśród zewnętrznych doradców znaleźli się Tadashi Yanai i Mark Schwartz.

Dotychczasowymi inwestorami funduszu są Dai-ichi Life Insurance, Sompo Holdings i Sumitomo Mitsui Trust Group. Celem postawionym przez Kathy Matsui jest pozyskanie 150 mln USD w postaci zobowiązań kapitałowych.

Soichiro Koriyama

Pod koniec zeszłego roku Matsui rozstała się z Goldman Sachs, gdzie była znana z tzw. badań womenomics, które wpłynęły na politykę rządową dotyczącą udziału kobiet w rynku pracy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PM, Bloomberg

Polecane