Była żona Putina powiązana z lukratywnym biznesem

Marek Druś
aktualizacja: 19-05-2017, 14:02

Była żona prezydenta Władimira Putina pomogła stworzyć i wspiera fundację, która jest właścicielem prestiżowej nieruchomości w Moskwie generującej miliony dolarów od najemców, informuje Reuters, który przeprowadził dochodzenie w tej sprawie.

Zobacz więcej

Władimir Putin i Ludmiła Putin w 2007 r. fot. Bloomberg

Chodzi o Dom Wołkońskiego w centrum Moskwy. Przed rewolucją była to siedziba rosyjskich arystokratów. Obecnie właścicielem budynku wyremontowanego z pomocą osób powiązanych z Putinem jest Centrum Rozwoju Komunikacji Interpersonalnej (CDIC). To fundacja non profit założona w 2002 roku m.in. przez Ludmiłę Putin, do 2013 roku żonę prezydenta Władimira Putina. Jak ustalił Reuters, czynsz za wynajem trafia na konto prywatnej spółki Meridian, której 99 proc. udziałów należy do kolejnej firmy. Jak wynika z dokumentów, jej właścicielem jest osoba, która nazywa się tak samo jak brzmiało panieńskie nazwisko byłej żony prezydenta Rosji. CDIC zajmuje tylko mniejszą część Domu Wołkońskiego. W większej lokale wynajmują m.in. dwa duże rosyjskie państwowe banki. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Była żona Putina powiązana z lukratywnym biznesem