Byli pracownicy Google’a stworzyli własny pojazd

ŁO, Bloomberg
opublikowano: 30-01-2018, 17:32
aktualizacja: 30-01-2018, 19:46

Kalifornijski start-up Nuro pokazał autonomiczny pojazd, który ma dowozić zakupy do klientów. Firmę stworzyło dwóch inżynierów mających Google’a w swoich CV.

- Przyszłość autonomicznej jazdy wygląda jak gigantyczny toster z zabawnym kapeluszem - komentuje agencja Bloomberg.  

Zobacz więcej

Autonomiczny pojazd Nuro

Fot. nuro.ai

Firma Nuro zaprezentowała elektryczny pojazd, który porusza się bez kierowcy, ale nie oferuje przejażdżki ludziom. Zadaniem „tostera na kółkach” jest transport towarów. Bloomberg zaznacza, że Nuro to start-up, który utrzymywał swój plan biznesowy w tajemnicy od czasu powstania 18 miesięcy temu.  

Pojazd Nuro nie ma okien, ani drzwi, ale oferuje modułowe wnętrze, które można dowolnie konfigurować w zależności od potrzeb.  

Nuro nie jest pierwszą firmą, która wpadła na pomysł wykorzystania autonomicznych pojazdów do dostarczania przesyłek. Ford testował dostawy pizzy w ten sposób już latem poprzedniego roku, a Toyota wdrożyła swoje auto w tym miesiącu w Las Vegas. Koncern Renault-Nissan planuje pokazać vana we wrześniu.  

Nuro przyciąga jednak uwagę ze względu na nazwiska założycieli. Jiajun Zhu i Dave Ferguson byli jednymi z pierwszych inżynierów zaangażowanych w projekt autonomicznego auta Google. Ferguson zrobił doktorat z robotyki na Carnegie Mellon.  

Do tej pory twórcy spółki pozyskali od inwestorów 92 mln USD. Na liście firm, które wyłożyły pieniądze są Banyan Capital i Greylock Partners. Zhu i Ferguson ściągnęli do siebie pracowników z Apple, Google, Tesli i Ubera.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Byli pracownicy Google’a stworzyli własny pojazd