Byli pracownicy Lehman Brothers szykują rocznicową imprezę

opublikowano: 20-08-2018, 13:38

W 10. rocznicę upadku Lehman Brothers odbędzie się impreza, na której spotka się liczna grupa byłych pracowników banku inwestycyjnego, donosi amerykański Business Insider.

Lehman Brothers upadł 15 września 2008 roku. Wywołało to wówczas zawirowania na światowych rynkach i było jednym z najgłośniejszych wydarzeń kryzysu finansowego. Zaproszenie na imprezę rocznicową zostało rozesłane emailem. Wciąż nie wiadomo, gdzie się ona odbędzie. Początkowo wskazywano The Conduit Club w Londynie, ale plany się zmieniły.

Nawet taki status nie uchronił czwartego banku w USA przed spektakularnym bankructwem. Upadek Lehman Brothers stał się zaczątkiem globalnego kryzysu finansowego.
Zobacz więcej

Zbyt duży, by upaść

Nawet taki status nie uchronił czwartego banku w USA przed spektakularnym bankructwem. Upadek Lehman Brothers stał się zaczątkiem globalnego kryzysu finansowego. fot. Bloomberg

Wiadomość o rocznicowej imprezie wywołała negatywne reakcje niektórych polityków. John McDonnell, minister finansów w gabinecie cieni Partii Pracy uznał ją za „obrzydliwą” i „haniebną”.

- To szczególnie haniebne w kontekście wszystkich tych ludzi, którzy stracili miejsca pracy i domy płacąc w ten sposób za ratowanie bankierów, którzy spowodowali krach finansowy – powiedział.

Lord Alistair Darling, brytyjski minister finansów w okresie kryzysu podszedł do sprawy mniej emocjonalnie.

- Byłoby śmieszne twierdzić, że nie mogą się spotkać. Uczciwie mówiąc, przy wszystkich tych problemach, które mamy obecnie, grupa ludzi, która chce się spotkać aby wypić kieliszek wina jest chyba najmniejszym z nich – stwierdził.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Business Insider

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu