Byli prezesi Stoczni Szczecińskiej uniewinnieni

PAP, AOP
02-04-2008, 10:42

Uniewinnienie wszystkich siedmiu byłych prezesów spółki Stoczni Szczecińskiej Porta Holding, oskarżonych o narażenie firmy na ponad 60 mln zł strat, nastąpiło dlatego, że sąd nie dopatrzył się, by  przekroczyli oni uprawnienia.

Sąd Okręgowy w Szczecinie "nie dopatrzył się przesłanek, które uzasadniałyby postawienie zarzutów dotyczących przekroczenia uprawnień i nadużycia obowiązków przez oskarżonych" - uzasadniał środowy wyrok sędzia Paweł Wojtysiak.

Dodał, że oskarżeni, przeprowadzając różne transakcje handlowe, bardzo wiele decyzji podejmowali po raz pierwszy w Polsce; po raz pierwszy na taka skalę. Przypomniał też, że w okresie, gdy spółka przeprowadzała restrukturyzację i modernizację żaden państwowy organ nie miał zastrzeżeń do działalności i decyzji podejmowanych przez oskarżonych.

Na ławie oskarżonych zasiadali były prezes holdingu Krzysztof Piotrowski oraz sześciu członków zarządu: Ryszard Kwidziński, Grzegorz Huszcz, Zbigniew Gąsior, Andrzej Żarnoch, Arkadiusz Goj i Marek Tałasiewicz.

.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP, AOP

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Byli prezesi Stoczni Szczecińskiej uniewinnieni