Byli właściciele Liverpoolu chcą 1 mld USD odszkodowania

MD
09-02-2011, 21:51

Tom Hicks wystąpił do Wysokiego Trybunału Sprawiedliwości o zniesienie barier, które uniemożliwiają jemu oraz jego partnerowi, Georgowi Gillett, ubieganie się o ok. 1 mld USD odszkodowania za  zmuszenie do sprzedaży FC Liverpool w październiku ubiegłego roku za 300 mln GBP.

Hicks i Gillett nie chcieli sprzedać klubu spółce New England Sports Ventures. Kiedy do tego doszło, twierdzili, że był to jeden z największych „szwindli” w historii. Hicks ujawnił, że będą dochodzić odszkodowania od członków rady dyrektorów klubu oraz Royal Bank of Scotland, który udzielił im wcześniej kredytu na zakup FC Liverpool.

Hicks i Gillett twierdzą, że w momencie sprzedaży klub był więcej wart niż 300 mln GBP. W 2007 roku kupili go za 220 mln GBP, krótko przed tym, jak doszedł do finału  Champions League po raz drugi w okresie trzech lat.

Sympatia kibiców dość szybko odwróciła się od nowych właścicieli klubu. Stało się to po tym, jak stało się jasne, że nie spełniają obietnic, m.in. nie rozpoczynają prac nad nowym stadionem oraz wbrew zapowiedziom obciążają klub długiem. Kiedy w 2008 roku nadszedł kryzys było już wyraźnie widać, że Hicks i Gillett nie mają siły finansowej, która pozwoliłaby Liverpoolowi rywalizować z innymi zespołami Premier League.

Członkowie rady dyrektorów FC Liverpool ujawnili mediom, że obaj Amerykanie byli gotowi sprzedać klub. Cena, jakiej żądali, 800 mln GBP, była jednak całkowicie nierealistyczna.

MD, bbc.com

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Po godzinach / Byli właściciele Liverpoolu chcą 1 mld USD odszkodowania