Były amerykański bankier inwestycyjny walczył i zginął na Ukrainie

55-letni Mark Gregory Paslawsky, były amerykański wojskowy, ostatnio bankier inwestycyjny i ochotnik w batalionie Donbas zginął w walce z separatystami we wschodniej Ukrainie.

Paslawsky urodził się w USA. W 1981 roku ukończył naukę w Akademii Wojskowej  West Point. Do 32 roku życia służył w amerykańskich oddziałach Rangers, gdzie podobno osiągnął rangę majora. Po zakończeniu służby w wojsku pracował w branży finansowej. Ścieżki kariery zaprowadziły go m.in. do Moskwy, a potem Kijowa i Charkowa na Ukrainie. Paslawsky miał podwójne obywatelstwo: amerykańskie i ukraińskie.

Mark Gregory Paslawsky, fot. youtube.com
Zobacz więcej

Mark Gregory Paslawsky, fot. youtube.com

Po rozpoczęciu konfliktu na wschodzie kraju Paslawsky dołączył do ochotniczego batalionu Donbas, gdzie na własną prośbę służył w randze szeregowego. Znany był tam pod pseudonimem „Franko”. Zginął w sierpniu w walce w miejscowości Iłowajsk, co potwierdził doradca ukraińskiego resortu spraw wewnętrznych Anton Gieraszczenko.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, businessinsider.com

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Były amerykański bankier inwestycyjny walczył i zginął na Ukrainie