Były brytyjski minister finansów znalazł pracę

opublikowano: 23-01-2017, 08:49

George Osborne, były minister finansów Wielkiej Brytanii będzie od lutego doradcą w BlackRock, największej na świecie firmie zarządzającej aktywami, donosi Reuters.

45-letni Osborne był najmłodszym od ponad 100 lat brytyjskim ministrem finansów, kiedy w 2010 roku wchodził do rządu. Odszedł z niego po ubiegłorocznym referendum, w którym Brytyjczycy zdecydowali o wyjściu z Unii Europejskiej. Wcześniej mówiono o nim jako o potencjalnym przyszłym premierze.

George Osborne
Zobacz więcej

George Osborne Bloomberg

Osborne będzie doradzał w BlackRock Investment Institute, think tanku zajmującym się strategią inwestycyjną, który niedawno ostrzegał o „pożarze populizmu na całym świecie”, a także prognozował coraz większą trudność w wygenerowaniu wysokich zwrotów z inwestycji.

Osborne ma doradzać w sprawie polityki europejskiej, chińskich reform i wpływu niskich rentowności inwestycji oraz trendów planowania emerytalnego, ogłosił BlackRock.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Były brytyjski minister finansów znalazł pracę