Były członek władz Polnordu żąda wykupu obligacji

opublikowano: 29-07-2016, 07:26

Do Polnordu wpłynęło pismo od byłego członka władz spółki, który żąda wcześniejszego wykupu posiadanych przez niego obligacji serii M1 o wartości nominalnej 10,1 mln zł.

"Pismo zawiera wezwanie do wykupu w/w obligacji wraz z odsetkami z powołaniem się na naruszenie warunków emisji obligacji polegające na rozporządzenie przez Spółkę mieniem na warunkach innych niż rynkowe" - podał Polnord, który uznaje żądanie za niezasadne i pozbawione podstawy prawnej.

Ponadto wskazano, że były członek władz pozostaje w sporze sądowym ze spółką dotyczącym kwestii pracowniczych, "zaś skierowane pismo w ocenie Zarządu stanowi nieuprawnioną próbę wpływu na stanowisko Spółki w tym sporze".

"Zarząd Spółki wskazuje również, że rzekome nierynkowe rozporządzenia, na które powołuje się autor pisma dotyczą mienia o znikomej wartości rynkowej w stosunku do wartości całej emisji obligacji" - dodano.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu