Były dyrektor finansowy Google’a wraca na rynek

ŁO
opublikowano: 13-04-2018, 12:28
aktualizacja: 13-04-2018, 16:35

Kiedyś zarządzał finansami Google'a, ale zdecydował się zrezygnować dla podróży. Po kilku latach wraca do pracy.

- Patrick Pichette rozpoczął dyskusję na temat równowagi pomiędzy życiem zawodowym a prywatnym w Dolinie Krzemowej, kiedy w wieku 53 lat zrezygnował z funkcji potężnego dyrektora finansowego Google’a, aby razem z żoną podróżować po świecie - podaje serwis Recode.  

Zobacz więcej

Patrick Pichette

Fot. Canadian Press/ZUMAPRESS.com/FORUM

Trzy lata później długie wakacje się kończą i menedżer wraca do pracy pełną parą. Będzie związanym z kanadyjską firmą inwestycyjną iNovia Capital.  

Pichette był dyrektorem finansowym internetowego giganta do 2015 r. Od tego czasu menedżer podróżował i czytał książki, a decyzję o odejściu z Doliny Krzemowej określa jako drugą na liście swoich najlepszych życiowych decyzji. Pierwszą był ślub.  

Pichette nie ma wprawdzie formalnego doświadczenia na rynku venture capital, ale w czasie pracy w Google nadzorował ponad 200 przejęć.  

Na stanowisku dyrektora finansowego koncernu Google zastąpiła go Ruth Porat, która dla tej posady porzuciła takie samo stanowisko w banku Morgan Stanley.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu