Czytasz dzięki

Były dyrektor finansowy WorldCom skazany na 5 lat więzienia

(Marek Druś)
opublikowano: 11-08-2005, 18:01

Scott Sullivan, były dyrektor finansowy WorldCom i domniemany architekt oszustw finansowych, które doprowadziły do jednego z największych bankructw w dziejach USA, został w czwartek skazany na 5 lat więzienia za popełnione przestępstwa.

Scott Sullivan, były dyrektor finansowy WorldCom i domniemany architekt oszustw finansowych, które doprowadziły do jednego z największych bankructw w dziejach USA, został w czwartek skazany na 5 lat więzienia za popełnione przestępstwa.

Sullivan zawdzięcza łagodny wyrok współpracy z prokuraturą w czasie śledztwa. Za popełnione czyny groziła mu łączna kara do 165 lat więzienia. Zeznania byłego dyrektora finansowego miały kluczowe znaczenie w śledztwie przeciwko Bernardowi Ebbersowi, prezesowi WorldCom. Jego proces zakończył się w lipcu. Został skazany na 25 lat więzienia za fałszowanie ksiąg i sprawozdań finansowych firmy. MD, Associated Press

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane