Były minister budżetu Francji skazany za oszustwa podatkowe

Jerome Cahuzac, były minister budżetu Francji został skazany na trzy lata więzienia za ukrywanie milionów euro na zagranicznych kontach, podczas gdy sam w kraju ścigał oszustów podatkowych, informuje FT.com.

Cahuzac, który w 2012 r. został ministrem budżetu z ramienia partii socjalistycznej, został oskarżony o zatajenie faktycznego stanu posiadania w deklaracji majątkowej.

Zobacz więcej

Jerome Cahuzac Bloomberg

Jego gwiazda szybko zgasła, kiedy okazało się, że w latach 1992-2013 wraz z żoną, z którą prowadził klinikę przeszczepów włosów, ukrywali dochody na zagranicznych kontach.

Śledztwo wykazało, że Cahuzac i jego rodzina ukrywali na zagranicznych kontach łącznie ponad 3,54 mln EUR. Proceder ukrywania znacznych dochodów przez byłego ministra trwał blisko 20 lat. 

W lutym prawnicy Cahuzaca próbowali przekonać, że proces nie powinien się odbyć, bo ich klient dogadał się z urzędem podatkowym, płacąc 2,3 mln EUR tytułem zaległych podatków.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica, FT.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Były minister budżetu Francji skazany za oszustwa podatkowe