Były ośrodek rządowy idzie na sprzedaż

Rafał Fabisiak
opublikowano: 06-07-2010, 00:00

Ministerstwo skarbu wystawiło na sprzedaż półwysep na Mazurach. Okazja? Nie do końca.

Ministerstwo skarbu wystawiło na sprzedaż półwysep na Mazurach. Okazja? Nie do końca.

Tereny Jeziora Łańskiego przez lata były niedostępne dla zwyczajnych turystów. Wypoczywali tu najważniejsi dygnitarze partyjni poprzedniego systemu. Teraz kolejny — po ośrodku Cyranka — relikt Peerelu z tego regionu idzie pod młotek. Chodzi o półwysep Lalka, znajdujący się w powiecie olsztyńskim. Znajduje się tu kilka budynków pamiętających czasy Gomułki (w tym hotel). Cena wywoławcza nieruchomości o powierzchni 15,8 ha wynosi 12 mln zł netto. Potencjalni nabywcy mogą wpłacać wadium wysokości 1,4 mln zł do 6 września.

Przedstawiciele resortu skarbu zapewniają, że otrzymują sygnały o zainteresowaniu mazurską nieruchomością. Specjaliści są zgodni: takie oferty pojawiają się dość rzadko na rynku, ale nie będzie łatwo sprzedać taką nieruchomość.

— Gdyby ten półwysep znajdował się nad Wisłą w Warszawie, na pewno szybciej znalazłby nabywcę. Jednak w tym przypadku może być ciężko. Zwłaszcza że na Mazurach jest dostępnych wiele atrakcyjnych nieruchomości — ocenia Aleksander Skirmuntt z biura nieruchomości Emmerson.

Zdaniem Jacka Twardowskiego, dyrektora handlowego Kristensen Group, na Mazurach trudno się sprzedają projekty deweloperskie, bo działki wciąż są tam stosunkowo tanie. Jego zdaniem, możliwe są dwa scenariusze. Pierwszy, mniej prawdopodobny, zakłada budowę osiedla. Drugi — zakup terenu, a następnie podział na mniejsze działki i ich sprzedaż.

— Ta druga opcja z pewnością będzie najbardziej opłacalna — ocenia Jacek Twardowski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Rafał Fabisiak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu