Były pracownik ma oddać Google 179 mln USD

opublikowano: 05-03-2020, 08:25

Anthony Levandowski, pracujący przez lata w Google nad autonomicznymi samochodami, ogłosił bankructwo po tym jak sąd nakazał mu zapłacić spółce 179 mln USD za kradzież tajemnic spółki, donosi The New York Times.

Levandowski pracował przez lata dla Google. W 2016 roku odszedł ze spółki i powołał do życia start-up Otto zajmujący się autonomicznymi pojazdami. Po sprzedaniu go za 600 mln USD zaczął pracować dla Ubera. Google oskarżyło go o kradzież tajemnic. Doszło do arbitrażu, w wyniku którego ustalono w grudniu, że Levandowski oraz jego kolega stosowali nieuczciwe praktyki wobec spółki. W środę sąd w San Francisco potwierdził werdykt nakazując Levandowskiemu zapłacenie Google 179 mln USD.  Levandowski ogłosił natychmiast bankructwo, twierdząc, że posiada aktywa wartości w przedziale 50-100 mln USD, co nie wystarcza mu na zapłatę kary.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, nyt.com

Polecane