Były pracownik szantażował hinduskiego biznesmena

08-03-2007, 11:53

Łódzcy policjanci zatrzymali 21-latka, podejrzewanego o próbę wymuszenia pieniędzy od przedsiębiorcy z Indii, który prowadzi w Polsce firmę. Sprawca, jak się później okazało były pracownik, domagał się 10 tys. zł, grożąc biznesmenowi podpaleniem hurtowni z odzieżą.

Jak poinformowała w czwartek PAP nadkom. Joanna Kącka z łódzkiej policji, na początku marca biznesmen otrzymał kilka sms-ów z pogróżkami od anonimowej osoby. Żądała ona 10 tys. złotych, w przeciwnym razie grożąc podpaleniem hurtowni w Pabianicach.

Przerażony biznesmen powiadomił policję. Sprawca cały czas nadsyłał jednak kolejne groźby i żądania. Policjanci namierzyli go w jednej z miejscowości koło podłódzkiego Rzgowa i zatrzymali w okolicy jego domu.

Okazał się nim 21-letni były pracownik hinduskiego przedsiębiorcy. W czwartek zostaną mu przedstawione zarzuty usiłowania wymuszenia rozbójniczego. Grozi za to kara do 10 lat więzienia. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Były pracownik szantażował hinduskiego biznesmena