Były prezes China Development Bank skazany na dożywotnie więzienie

ARŻ, Bloomberg
opublikowano: 07-01-2021, 11:57

Hu Huaibang, były prezes China Development Bank, został uznany za winnego przyjmowania łapówek w łącznej wysokości 85,5 mln juanów (13 mln USD). Skazano go na dożywotnie więzienie.

Hu Huaibang
Hu Huaibang
Qilai Shen

Menedżer miał dopuszczać się przestępstw korupcyjnych w latach 2009-2019. Prezesem China Development Bank, drugiej co do wielkości instytucji odpowiedzialnej za zbieranie funduszy na projekty infrastrukturalne, był w latach 2013-2018. Wcześniej zajmował kierownicze stanowiska w innych bankach. Był w tym czasie wpływowym członkiem Komunistycznej Partii Chin. Do aresztu trafił w lutym 2020 roku.

Hu Huaibang został skazany na dożywotnie pozbawienie wolności. Zgodnie z orzeczeniem sądu w chińskim Chengde, przyznał się do zarzucanych mu czynów.

To drugi w ostatnich dniach drakoński wyrok dla wpływowego przedstawiciela chińskiej branży finansowej. We wtorek na karę śmierci za przestępstwa korupcyjne skazany został Lai Xiaomin, były prezes Huarong Asset Management, państwowej firmy zajmującej się zarządzaniem aktywami.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane