Były prezes FC Basel doradcą zarządu Legii

  • DI
opublikowano: 16-02-2018, 14:54
aktualizacja: 16-02-2018, 14:56

Dr Bernhard Heusler rozpoczął współpracę z Legią Warszawa. Jako doradca zarządu będzie wspierał realizację strategii klubu.

Wieloletni prezes i twórca największych sukcesów FC Basel podpisał długoterminową umowę o współpracy z Legią Warszawa. Będzie zaangażowany w strategiczne projekty klubu w Polsce i na arenie międzynarodowej. Będzie także brał udział w posiedzeniach Rady Nadzorczej Legii.

Dr Bernhard Heusler, Dariusz Mioduski
Zobacz więcej

Dr Bernhard Heusler, Dariusz Mioduski Legia.com

- Bernhard Heusler jest jednym z najlepszych menedżerów w europejskiej piłce nożnej - powiedział Dariusz Mioduski, prezes i właściciel Legii Warszawa. - Jego sukcesy pokazują, jak ważna we współczesnej piłce jest długoterminowa strategia, która pozwala połączyć regularne wygrywanie i dominację w lidze, z najwyższej klasy kształceniem zawodników i transferami własnych wychowanków do czołowych klubów europejskich. Najlepszym dowodem na to są liczby. W FC Basel, w ciągu sześciu lat przychody z transferów wzrosły z 3,6 mln zł do równowartości ponad 220 mln zł w 2016 roku – dodał.

Właściciel Legii Warszawa jest pewien, że merytoryczne wsparcie Bernharda pomoże klubowi w osiąganiu założonych celów.

- Nasza strategia jest zbliżona do tej, którą przed laty obrało FC Basel. Mamy też podobne ambicje, bo naszym celem jest nie tylko regularne wygrywanie Mistrzostwa Polski, ale także zostanie jedną z 40 najlepszych drużyn europejskich. Wierzę, że razem osiągniemy ten cel – powiedział Mioduski. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu