Były prezes Siemensa i Alcoa będzie doradcą saudyjskiego księcia koronnego

opublikowano: 03-07-2018, 07:12

Niemiec Klaus Kleinfeld, w przeszłości prezes m.in. Siemensa i Alcoa, a ostatnio Neom, został doradcą do spraw reform saudyjskiego księcia koronnego Muhammada ibn Salmana.

Muhammad ibn Salman to syn króla Arabii Saudyjskiej Salmana ibn Abd al-Aziza. Jest uważany za głównego architekta zmian w królestwie, które mają doprowadzić do znacznego zmniejszenia roli wpływów ropy w jego finansach.

Klaus Kleinfeld
Zobacz więcej

Klaus Kleinfeld fot. Bloomberg

Kleinfeld obejmie stanowisko 1 sierpnia. Wcześniej opuści fotel prezesa Neom, spółki realizującej ambitny projekt budowy miasta na wybrzeżu Morza Czerwonego w Arabii Saudyjskiej, co ma kosztować ponad 500 mld USD. Niemiec pozostanie w radzie nadzorczej spółki.

W komunikacie informującym o nowej roli Kleinfeld wskazano, że będzie zajmował się poprawą rozwoju gospodarczego, technologicznego i finansowego królestwa.  

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu