Czytasz dzięki

Były prezes Wirecardu aresztowany

opublikowano: 23-06-2020, 10:42

Markus Braun, który w piątek odszedł ze stanowiska prezesa Wirecardu, został aresztowany na polecenie prokuratorów z Monachium.

W ostatni czwartek Wirecard poinformował, że nie opublikuje sprawozdania rocznego, bo audytor nie może doliczyć się 1,9 mld EUR. Początkowo sugerowano, że pieniądze są w bankach w Azji, ale już w piątek wiadomo było, że tak nie jest. Tego samego dnia Markus Braun ustąpił ze stanowiska prezesa Wirecardu informując wcześniej iż spółka prawdopodobnie padła ofiarą przestępstwa na wielką skalę. W poniedziałek nowy zarząd niemieckiego fintechu przyznał, że poszukiwane 1,9 mld EUR prawdopodobnie nigdy nie istniało.

Markus Braun
Zobacz więcej

Markus Braun fot. Bloomberg

Prokuratorzy z Monachium poinformowali, że Braun został aresztowany w poniedziałek wieczorem w ramach dochodzenia dotyczącego podejrzenia nieprawidłowości księgowych w Wirecardzie. We wtorek sędzia ma zdecydować jak długo będzie przebywał w areszcie.

Kurs Wirecardu, który zajmuje się obsługą płatności cyfrowych i kartami, rośnie o prawie 15 proc. we wtorek do 16,58 EUR. Przed wybuchem skandalu kilka dni temu notowane były po kursie ponad 100 EUR.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane