Były szef Colloseum pozostanie w areszcie do 24 listopada

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 25-05-2005, 14:36

Co najmniej do 24 listopada tego roku pozostanie w areszcie były właściciel spółki Colloseum Józef J. Sąd Rejonowy w Katowicach, do którego tydzień temu trafił akt główny oskarżenia, dotyczący tej sprawy, zdecydował przedłużyć mu areszt o pół roku. Prokuratura zarzuca Józefowi J. i innym osobom oszustwa na kwotę blisko 430 mln zł.

Co najmniej do 24 listopada tego roku pozostanie w areszcie były właściciel spółki Colloseum Józef J. Sąd Rejonowy w Katowicach, do którego tydzień temu trafił akt główny oskarżenia, dotyczący tej sprawy, zdecydował przedłużyć mu areszt o pół roku. Prokuratura zarzuca Józefowi J. i innym osobom oszustwa na kwotę blisko 430 mln zł.

"Decyzja w sprawie utrzymania stosowania aresztu jest motywowana wysoką karą, jaka grozi Józefowi J. i tym, że wcześniej uciekł on z kraju i ukrywał się przed organami ścigania" - powiedziała PAP wiceprezes katowickiego sądu Joanna Sienkiewicz-Bitka.

Niewykluczone, że z uwagi na rangę sprawy, jej zawiłość i ilość zgromadzonego materiału, Sąd Rejonowy złoży wniosek o to, by proces w sprawie Colloseum toczył się w Sądzie Okręgowym. Czy to zrobi, okaże się w przyszłym tygodniu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane