Były szef giełdy bitcoina stracił wiarę w kryptowalutę

opublikowano: 06-04-2018, 09:23
aktualizacja: 06-04-2018, 09:26

Mark Karpeles, był szef Mt.Gox, kilka lat temu największej giełdy kryptowalut, nie wierzy już w bitcoina i generalnie w wirtualny pieniądz.

- Ta technologia zdecydowanie utrzyma się, ale bitcoin może mieć problem z ewolucją i utrzymaniem się – powiedział Karpeles. – Mogę się jednak mylić. Myliłem się w wielu sprawach – dodał.

Mark Karpeles
Zobacz więcej

Mark Karpeles fot. Bloomberg

Były szef Mt.Gox uważa także, że główny rywal bitcoina, ethereum,  jest "za mało przetestowany" aby mógł znaleźć jakieś poważne zastosowanie. 

W 2014 roku działający w Japonii Mt.Gox ogłosił bankructwo po tym jak skradziono mu 850 tys. bitcoinów. Kaerpeles, który prowadził giełdę od 2011 roku, trafił na pewien czas do więzienia. Obecnie deklaruje, że nie ma żadnych bitcoinów. Niedawno zapowiedział, że nie chce ok. miliarda dolarów, które przysługują mu jako właścicielowi spółki, która ma 88 proc. Mt.Gox. Sądowy administrator będącej w stanie likwidacji giełdy sprzedaje pokaźną ilość należących do niej bitcoinów, których cena znacznie wzrosła od 2014 roku. Karpeles zadeklarował, że ewentualne pieniądze rozda tym, którzy stracili bitcoiny skradzione Mt.Gox. 

Karpeles, którego proces w Japonii wciąż trwa, ma nadzieję, że znów będzie mógł pracować jako programista. Jak podkreśla, niekoniecznie w start-upie zajmującym się kryptowalutami.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Były szef giełdy bitcoina stracił wiarę w kryptowalutę