Czytasz dzięki

Były szef Google: informacje z ruterów Huawei trafiają ostatecznie do państwa

opublikowano: 18-06-2020, 15:52

Były prezes Google Eric Schmidt powiedział, że „nie ma wątpliwości, że Huawei jest zaangażowanie w pewne działania, które nie są do zaakceptowania z punktu widzenia bezpieczeństwa narodowego”, pisze The Independent.

Schmidt, który odszedł z Google po szesnastu latach w 2017 roku, jest obecnie przewodniczącym Rady Innowacji Obronnych w Pentagonie. 

Zobacz więcej

Eric Schmidt, fot. Bloomberg

- Nie ma wątpliwości, że informacje z ruterów Huawei ostatecznie kończą w rękach państwa – powiedział w BBC Radio 4.

Huawei zaprzeczyło tym zarzutom.

- To po prostu nieprawda – powiedział Victor Zhang, szef Huawei w Wielkiej Brytanii. – Huawei to prywatna spółka, w 100 proc. należąca do pracowników. Huawei jest niezależne od każdego rządu, w tym rządu Chin – dodał.

Amerykański rząd od dłuższego czasu twierdzi, że powiązanie największego chińskiego telekomu z państwem stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego USA. Huawei przekonuje jednak, że ataki Amerykanów wynikają z przegrywania przez ich firmy konkurencji na rynku urządzeń telekomunikacyjnych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, The Independent

Polecane