Były szef Porsche w start-upie, który chce uratować silnik spalinowy

opublikowano: 13-12-2018, 09:36

Wendelin Wiedeking, były szef Porsche zainwestował w niemiecki start-up, który twierdzi, że ma sposób na uratowanie silnika spalinowego.

MWI Micro Wave Ignition z Empfingen w południowych Niemczech zastąpił w silnikach nad którymi pracuje świece zapłonowe pulsowaniem mikrofal. Twierdzi, że dzięki rozwiązaniu pozwalającemu na spalanie mieszanki paliwowej w niższej temperaturze silnik zużywa nawet o 30 proc. mniej paliwa, a emisja spada nawet o 80 proc.

Wendelin Wiedeking
Zobacz więcej

Wendelin Wiedeking Reuters/FORUM

MWI nawiązał współpracę Macquarie Capital w celu znalezienia kupca lub partnera międzynarodowego, który pomógłby mu promować technologię na świecie i zwiększyłby siłę finansową spółki, dowiedział się Bloomberg. Wiedeking i grupa innych prywatnych inwestorów mają obecnie ok. 20 proc. udziałów start-upu, kontrolowanego przez założycieli, Armina i Volkera Gallatzów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu