Były trader UBS oskarżony o manipulację rynkiem metali szlachetnych

aktualizacja: 14-09-2017, 17:53

Andre Flotron został oskarżony, że wraz ze współpracownikami przez 5 lat manipulowali rynkiem metali szlachetnych. Sprawa trafiła do sądu federalnego w  Connecticut.

W pozwie zarzuca się Flotronowi i jego współpracownikom, że manipulowali rynkiem składając duże zlecenia na metale szlachetne na giełdach CME Group nie zamierzając realizować transakcji, czyli o tzw. spoofing. Potem zarabiali na powodowanych fluktuacjach cen.  

Flotron i jego współpracownicy mieli manipulować rynkiem między lipcem 2008 roku a listopadem 2013 roku.  allegedly carried out the spoofing several times between July 2008 and November 2013.

Flotron pracował w UBS od 1999 roku. Odszedł w 2014 roku z powodów niezwiązanych z obecnymi zarzutami. Jest Szwajcarem, ale został aresztowany w New Jersey.

W czerwcu podobna sprawa zakończyła się zawarciem ugody. Wówczas były trader Deutsche Banku David Liew był oskarżony o manipulację cenami złota, srebra, platyny i palladu. Został ukarany dożywotnim zakazem handelm na rynkach towarowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Były trader UBS oskarżony o manipulację rynkiem metali szlachetnych