Bytom może podwyższyć prognozy roczne

ML
opublikowano: 25-05-2007, 00:00

Bytom zamierza skoncentrować produkcję, dwukrotnie zwiększyć przychody i wprowadzić Dolwis na giełdę. Słowem — jest dobrze.

Bytom zamierza skoncentrować produkcję, dwukrotnie zwiększyć przychody i wprowadzić Dolwis na giełdę. Słowem — jest dobrze.

Przez kolejne 24 miesiące producent i dystrybutor garniturów z Bytomia będzie miał ręce pełne roboty. Odzieżowa grupa zamierza w 2009 r. skumulować produkcję w Tarnowskich Górach.

— Dzięki fabryce w jednym miejscu będziemy w stanie produkować 25 tys. garniturów miesięcznie, czyli o 5 tys. więcej niż obecnie w dwóch fabrykach — mówi Tomasz Sarapata, prezes Bytomia.

Na przeniesienie i modernizację fabryk grupa wyda 25 mln zł. Inwestycje sfinansuje z kredytu. Na koniec 2009 r. ma zwiększyć przychody do 180 mln zł (85,4 mln zł na koniec 2007 r.). Wprowadzi producenta podszewek Dolwis na GPW.

— W I kwartale Dolwis nas zaskoczył. Miał 130 tys. zł zysku netto, a dotąd notował straty. I kwartał grupa Bytom zakończyła z 20,9 mln zł przychodów i 800 tys. zł zysku netto. To o 25 proc. więcej niż zakładaliśmy. Jeśli tendencja utrzyma się w II kwartale, podwyższymy prognozy — mówi Artur Morawiec, kontroler finansowy Bytomia.

Dzisiaj Bytom podzieli akcje w stosunku 1:10. Najwcześniej w sierpniu dojdzie także do emisji 20 mln akcji, z czego 15 mln będzie z prawem poboru po cenie emisyjnej 1 zł. 5 mln akcji trafi do inwestorów finansowych. Grupa chce pozyskać z giełdy 25 mln zł. Część przeznaczy na zakup Warmii, państwowego producenta płaszczy, a resztę wyda na rozwój sieci.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ML

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy