Bytom pożąda nie tylko Warmii

ML
opublikowano: 18-10-2007, 00:00

Odzieżowa spółka czeka na zaproszenie do rokowań. Może nadejść już za miesiąc. Na horyzoncie widać jeszcze dwa przejęcia.

Odzieżowa spółka czeka na zaproszenie do rokowań. Może nadejść już za miesiąc. Na horyzoncie widać jeszcze dwa przejęcia.

Bytom, który chce konsolidować polski rynek odzieżowy i ma chrapkę na Warmię, państwowego producenta płaszczy, w połowie przyszłego roku ma szansę stać się jej właścicielem

— Wycena przedsiębiorstwa jest już gotowa. Teraz czekamy na jej weryfikację. Na przełomie listopada i grudnia publicznie zaprosimy do rokowań zainteresowane firmy i przez kolejny miesiąc będziemy czekać na oferty kupna Warmii. Z każdym podmiotem, który przystąpi do negocjacji, będziemy rozmawiać indywidualnie, co może potrwać nawet pół roku, w zależności od tego, ilu będzie chętnych — zapowiada Jerzy Szczepanik, dyrektor wydziału skarbu państwa i przekształceń własnościowych w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie.

— Zakup Warmii byłby jakościową zmianą dla naszej spółki. Po jej przejęciu podwoilibyśmy potencjał kapitałowy. Zdecydowaliśmy się zatrudnić firmę konsultingową, która pomoże nam w negocjacjach — mówi Tomasz Sarapata, prezes Bytomia.

Zarząd giełdowej firmy zapowiedział, że w ciągu pięciu lat zainwestuje w kętrzyńską spółkę 10 mln zł, na co pójdą pieniądze z planowanej emisji akcji.

Niezależnie od wyników rokowań Bytom, który dysponuje 26 salonami z męską odzieżą, chce rozbudowywać grupę kapitałową. Szuka firm, które można tanio kupić i zrestrukturyzować. Spółka prowadzi już negocjacje z dwoma podmiotami z branży odzieżowej.

— W ciągu trzech tygodni będziemy finalizować rozmowy. Te przejęcia chcemy sfinansować z własnej kieszeni — zapewnia Tomasz Sarapata.

Prezes nie ujawnia szczegółów, mówi tylko, że oferta obu firm uzupełni portfolio Bytomia.

W kwietniu giełdowa spółka kupiła od skarbu państwa brakujące 25 proc. akcji Dolwisu, producenta podszewek wiskozowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ML

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu