Bytom zdejmuje prospekt z wieszaka

KAP
opublikowano: 04-09-2008, 00:00

Zakłady odzieżowe Bytom wracają do planów emisji nowych akcji. Na Warmię.

Zakłady odzieżowe Bytom wracają do planów emisji nowych akcji. Na Warmię.

Bytom realizuje strategię konsolidacji odzieżowych firm produkcyjnych i dystrybucyjnych. Dlatego też poprosił nadzór o wznowienie prac związanych z prospektem emisyjnym.

„Powodem złożenia wniosku do Komisji Nadzoru Finansowego jest zaawansowany proces prywatyzacyjny Zakładów Przemysłu Odzieżowego Warmia” — podała giełdowa spółka w komunikacie.

Bytom chce wyemitować akcje warte około 22 mln zł.

W lipcu z powodu sytuacji na giełdzie spółka zawiesiła prace nad prospektem. Miała jednak niezły drugi kwartał, więc być może teraz uda jej się przekonać inwestorów. Na wieść o odwieszeniu emisji kurs początkowo wzrósł, ale na koniec dnia akcje na zamknięciu kosztowały 1,51 zł, co oznacza spadek o 2 proc.

Emisja na Warmię to nie pierwszy plan podniesienia kapitału przez Bytom. Kilka miesięcy temu chciał zdobyć kapitał, ale zamiast 17,5 mln zł dostał 1,16 mln.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy