BZ WBK: na GPW możliwa dalsza przecena Elektrimu

03-04-2002, 09:15

Wczorajsza sesja zakończyła się spadkiem indeksów, WIG stracił 1,3%, natomiast WIG-20 1,4%. Pierwsza część sesji nie zapowiadała takiego zakończenia, jednakże pogłębiające się spadki na rynku niemieckim oraz wyprzedaż akcji Elektrimu, wpłynęły na cofnięcie się popytu i większą skłonność do wyzbywania się akcji. W efekcie indeksy zamknęły się w pobliżu bądź na dziennych minimach. Taki przebieg notowań sugeruje kontynuację spadków na kolejnych sesjach. Najbliższe wsparcie dla WIG-20 znajduje się na poziomie 1.305-1.310 pkt., gdzie miały miejsce ostatnie lokalne minima indeksów. W przypadku ich pokonania należy się liczyć z możliwością spadku do 1.250 pkt.

Kontrakty terminowe zamknęły się poniżej ostatnich lokalnych minimów, obecnie wsparcia można się doszukiwać na lokalnych dołkach intra-day na 1.311 i 1.315 pkt. Zejście poniżej powyższych poziomów będzie oznaczało test luki hossy z początku stycznia br. w przedziale 1.295-1.311 pkt. Zamknięcie luki będzie negatywnym sygnałem zapowiadającym dalszy spadek. Wczorajsze spadki osłabia bardzo niski wolumen obrotu, co ogranicza negatywny wydźwięk wczorajszych spadków. W przypadku wzrostów oporem będzie średnia krótkoterminowa na poziomie 1.341 pkt.

Wczoraj najsilniej zniżkowały walory Elektrimu, który na zamknięciu stracił prawie 11%. Kluczowym czynnikiem przesądzającym o takim zachowaniu akcji był koniec okresu zakupu akcji przed rejestracją na najbliższe NWZA. Dzisiaj spółka może ponownie znaleźć się pod presją sprzedających, gdyż wierzyciele odrzucili kolejną propozycję postępowania układowego.

Tomasz Jerzyk

DM BZ WBK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / BZ WBK: na GPW możliwa dalsza przecena Elektrimu