BZ WBK źle się wiedzie po fuzji

Dariusz Karolak
06-08-2001, 00:00

BZ WBK źle się wiedzie po fuzji

Z połączenia WBK z BZ akcjonariusze pierwszej instytucji nie mogą na razie być zadowoleni. Od debiutu połączonych akcji (25 VI) ich kurs stopniał o 30 proc. , łamiąc po drodze wsparcie 5-letniej linii hossy (37.5) . W żaden sposób skala dotychczasowej przeceny, nie poprawiła technicznego obrazu tego rynku. Silną bessę opisuje zniżkujący poniżej linii sygnału w ujemnych warościach MACD, wskaźniki ruchu kierunkowego, i popularne oscylatory w ujęciu tygodniowym.

Potencjał spadkowy ma szansę się wyczerpać w okolicy 29 zł, gdzie zrealizuje się zasięg spadków z formacji podwójnego szczytu budowanej od XII’01 oraz wsparcie hipotetycznego kanału spadkowego od I’00. Alterbatywą jest dno z czasów kryzysu rosyjskiego, 26. Do podania wyników raczej nie ma co liczyć na próby odwrócenia niekorzystnej tendencji i aktywność na tym rynku ograniczyć do spekulacyjnych operacji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / BZ WBK źle się wiedzie po fuzji