BZWBK: GPW zacznie notowania od zniżki

10-04-2003, 09:58

Wczorajsza sesja zakończyła się nieznaczna zwyżką indeksów, WIG zyskał 0,4%, natomiast WIG-20 0,2%. Po początkowym spadku WIG-20 naruszył wsparcie na 1.150 pkt., jednakże w dalszej części na rynku przeważali kupując, który udało się zbliżyć do poniedziałkowych maksimów. Tym nie mniej obraz techniczny indeksu nie uległ zmianie. Na wsparciach pojawia się popyt, który chroni przed pogłębieniem spadku, natomiast podaż w okolicach 1.162 pkt. blokuje możliwość dalszego wzrostu. Przebicie wsparcia na 1.150 pkt. winno przyczynić się do spadku do 1.125 pkt. Z kolei przebicie oporu winno przełożyć się na ruch do kolejnej strefy oporów w przedziale 1.184-5 pkt.

W dalszym ciągu najlepsze wrażenie sprawiają walory spółek przemysłowych, które sukcesywnie ustanawiają nowe średnioterminowe maksima. W tej grupie znajdują się walory Dębicy, Świecia oraz Kęt. Do tej grupy dołączyły walory Rolimpexu, które zyskały wczoraj ponad 6,5%. Silnie zachowują się również walory Optimusa oraz Netii. Słabiej zachowują się natomiast walory największych spółek, co blokuje możliwość silniejszego ruchu na indeksie. Wczoraj słabiej zachowywały się walory PKN Orlen oraz KGHM. W przypadku pierwszej ze spółek na słabszą postawę mogły wpłynąć informacje o obniżeniu oceny przez agencję Fitch. Z kolei w przypadku KGHM doszukiwałbym się powiązań ze słabszym zachowaniem kursu surowca na rynkach światowych. Dzisiejsza sesja winna rozpocząć się od nieznacznego spadku, a dalszy przebieg notowań będzie uzależniony od utrzymania wsparć w przedziale 1.146-50 pkt.

Kontrakty Terminowe: Na wczorajszej sesji rynek naruszył wsparcie na 1.165 pkt., jednakże w dalszej części sesji na rynku przeważali kupujący, który udało się pokonać opór na 1.177 pkt., lecz opór wynikający z wcześniejszego maksimum na 1.183 powstrzymał wzrost. Końcówka sesji byłą nieco słabsza. Zwraca uwagę znaczący wzrost liczby otwartych pozycji, co wskazuje na sporą polaryzacje oczekiwań inwestorów, co do dalszego kierunku ruchu rynku. Zazwyczaj znaczący wzrost LOP zapowiadał silny ruch na rynku. Oporem jest 1.183 pkt., w przypadku jego pokonania kolejna strefa to 1.188-92 pkt. Wsparciem jest wczorajsze minimum na 1.162 pkt. Przebicie tego poziomu winno sugerować ruch do 1.148 pkt.

Tomasz Jerzyk, DM BZ WBK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / BZWBK: GPW zacznie notowania od zniżki