BZWBK: GPW zacznie notowania od zwyżki

15-10-2003, 09:34

Wczorajsza sesja zakończyła się silnym wzrostem indeksów, WIG zyskał 1,9%, natomiast WIG-20 2,3%. Początek sesji nie zapowiadał takiego rozwoju wydarzeń, bowiem po niższym otwarciu indeksy pogłębiły spadek poniżej piątkowych minimów intra-day, jednakże kolejne godziny przynosiły stopniową poprawę. Bez wątpienia przyczyniła się do tego silna zwyżka na giełdzie węgierskiej. WIG-20 naruszył wsparcie na 1.615 pkt., jednakże zamknięcie nastąpiło na poziomie ostatniego lokalnego minimum na 1.664 pkt. Zakończenie wczorajszej sesji sugeruje kontynuacje wzrostu, a najbliższym oporem jest poziom 1.683 pkt. Pokonanie powyższego poziomu winno zapowiadać wzrost do szczytów z początku września na 1.712-1.742 pkt. Wsparciem dla indeksu jest poziom 1.652 pkt. Kolejne ważne poziomy to 1.633 oraz 1.610 pkt. Spadek poniżej tego ostatniego pułapu będzie negatywnym sygnałem dla indeksu, jednakże na najbliższych sesjach wydaje się to mało prawdopodobne.

Na wczorajszej sesji w dalszym ciągu koncentrował się na największych spółkach, choć widać wzrost zainteresowania mniejszymi spółkami. W pierwszej grupie znalazły się walory KGHM, PKN oraz spółek komputerowych Softbanku i Comarchu. W przypadku KGHM oczekiwałabym na stopniową realizację zysków, bowiem widać wyhamowanie tendencji wzrostowej na cenie surowca. Pozytywnie należy odczytać zachowanie PKN Orlen, który wybił się do nowego średnioterminowego maksimum, a najbliższym oporem jest poziom 27,50 zł. Z kolei w gronie średnich spółek wyróżniają się walory Relpolu oraz Rolimpexu. Dzisiejsza sesja winna rozpocząć się od wzrostu po czym oczekiwałbym na pewną realizacje zysków, ze względu na skalę wczorajszego ruchu.

Kontrakty terminowe: na wczorajszej sesji rynek naruszył wsparcie na 1.642 pkt., jednakże w dalszej części sesji rynek stopniowo odrabiał straty, by w ostatnich godzinach handlu sforsować ostatnie opory w przedziale 1.691-2 pkt. Zamknięcie nastąpiło na dziennym maksimum na 1.700 pkt. Takie zachowanie sugeruje kontynuację wzrostu. Najbliższym oporem jest poziom 1.712, a w przypadku jego pokonania kolejne ważne poziomy to 1.738 oraz 1.767 pkt. Wsparciem dla indeksu jest 1.692 pkt. Kolejne poziomy 1.678 oraz 1.662 pkt.

Tomasz Jerzyk, DM BZ WBK

Tomasz Jerzyk

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / BZWBK: GPW zacznie notowania od zwyżki