BZWBK: GPW zacznie od odreagowania spadków

01-10-2003, 09:30

Wczorajsza sesja zakończyła się silnym spadkiem indeksów, WIG stracił 2,2, natomiast WIG-20 2,7%. Na otwarciu indeks przebił wsparcia na 1.512 oraz 1.505 pkt. Zachęciło do część inwestorów do kupna, jednakże nie udało im się powrócić ponad poziom poniedziałkowego zamknięcia, co z kolei przełożyło się na kolejną falę wyprzedaży, która pogłębiła początkowy spadek. W końcówce sesji ponownie na rynku pojawiła się podaż która spowodowała zamknięcie na dziennych minimach, w związku z czym sesję należy ocenić negatywnie, bowiem indeksy zamknęły się na nowych krótkoterminowych minimach. Sugeruje to kontynuację spadku na najbliższych sesjach. Najbliższym wsparciem dla indeksu jest poziom 1.463 pkt. wynikający z maksimum z końca stycznia 2002 r. Kolejnym poziomem jest 1.440 pkt., gdzie znajduje się linia trendu wzrostowego. Najbliższym oporem dla indeksu jest poziom 1.487 pkt. W przypadku pokonania powyższego poziomu oczekiwałbym na wzrost do 1.509 pkt. O pozytywnych wskazaniach będzie można mówić w przypadku zamknięcia wczorajszej luki na 1.516 pkt. Wczoraj najbardziej ucierpiały spółki informatyczne oraz dystrybutorzy farmaceutyków. Brak popytu można było zaobserwować na średnich i małych spółkach, co powodowało dość silne spadki niedawnych liderów wzrostów. Spadkom opierały się walory Okocimia, które odnotowały ponad 3% wzrost.

Na dzisiejszej sesji spodziewam się próby odreagowania po otwarciu, a dalszy przebieg będzie uzależniony od sytuacji na rynkach zachodnich oraz rynku walutowym.

Kontrakty terminowe: wczorajsza sesja upłynęła pod znakiem pogłębienia tendencji spadkowej. Po przełamaniu wsparć zamknięcie Nastąpiło na dziennym minimum na 1.476 pkt. Najbliższym oporem jest poziom 1.486 pkt. przebicie tego poziomu winno zapowiadać wzrost do 1.498 pkt. Wsparciem jest natomiast poziom 1.465 oraz 1.440 pkt.

Tomasz Jerzyk, DM BZ WBK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / BZWBK: GPW zacznie od odreagowania spadków