BZWBK: GPW zacznie sesję niewielkimi zmianami

opublikowano: 12-03-2003, 09:46

Wczorajsza sesja zakończyła się spadkiem indeksów, WIG stracił 0,8%, natomiast WIG-20 1%. Po niższym otwarciu WIG-20 spadł do 1.100 pkt., po czym na rynku pojawił się popyt, który pozwolił na znaczące zredukowanie strat. Tym nie mniej indeksowi nie udało się pokonać poniedziałkowego maksimum na 1.119 pkt. Na zamknięciu indeks zamknął się na poziomie 1.108 pkt. Sesje potraktowałbym jako naturalna korektę po silnym wzroście, jednakże na najbliższych sesjach oczekiwałbym kolejnego ruchu wzrostowego, który powinien dotrzeć, co najmniej do oporu na 1.138 pkt. Wsparciem dla WIG-20 jest poziom wczorajszego minimum na 1.100 pkt. Oporem jest poziom 1.119 pkt.

W głównej mierze korygowały się wczoraj akcje tych spółek, które odnotowały ponad przeciętny wzrost w poniedziałek. Ponad 2% straciły walory BPH PBK, a mniejsze spadki odnotowały walory KGHM, Prokomu oraz TPSA. Nie ustała wczoraj wyprzedaż akcji Mostostalu Zabrze, które straciły 15%, wskutek problemów finansowych spółki. Najlepsze wrażenie sprawiały walory średnich spółek. Od kilku tygodni pozytywnie zachuje się Optimus, który wczoraj zamknął się na 7,25 zł. Wcześniej spółka miała problemy z pokonaniem poziom 7,05-7,15 zł, lecz każdy kolejny spadek kończył się na coraz wyższym poziomie. Wybicie ponad opór może stanowić zapowiedź kontynuacji wzrostu do 8,10 zł. Silne były również akcje Relpolu, Farmacolu, który wczoraj przedstawił prognozy wyników finansowych.

Dzisiejsza sesja winna rozpocząć się na poziomie zbliżonym do wczorajszego zamknięcia, a ruch w trakcie sesji powinien odbywać się w wąskim przedziale w zakresie wczorajszego ruchu. O 14.30 zostaną podane dane odnoście deficytu handlowego w USA i te dane mogą mieć wpływ na rynek.

Kontrakty Terminowe: Rynek nieznacznie wczoraj naruszył wsparcie na 1.112 pkt., jednakże popyt na poniższych poziomach był duży. Rynek nie zdołał również pokonać oporu z poniedziałku na 1.126 pkt. Powyższym poziom jest najbliższym oporem dla rynku, w przypadku jego pokonania liczyłbym na wzrost do 1.136 pkt. Wsparcie znajduje się na 1.109 pkt., a kolejnym jest 1.103 pkt.

Tomasz Jerzyk, DM BZ WBK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy