BZWBK: GPW zacznie sesję od spadku

opublikowano: 10-07-2003, 09:12

Wczorajsza sesja zakończyła się wzrostem indeksów, zarówno WIG jak i WIG-20 zyskały nieznacznie ponad 1%, co pozwoliło na zamknięcia na nowych średnioterminowych maksimach. Po niskim otwarciu w dalszej części sesji przeważali kupujący. Na wykresie świecowym ukształtowała się pozytywna biała świeca, sugerująca dalszy wzrost i atak na opór wynikający z wtorkowego maksimum na 1.343 pkt. W przypadku pokonania powyższego poziomu oczekiwałbym na ruch do kolejnego oporu wynikającego z luki w przedziale 1.348-52 pkt. Powyższe oczekiwania zostaną unieważnione w przypadku spadku indeksu poniżej 1.317 pkt. Przebicie powyższego poziomu odczytam jako zapowiedź pogłębienia korekty do 1.285 pkt. Wcześniej wsparciem jest poziom wynikający z wczorajszego minimum na 1.295 pkt.

Popyt w dalszym ciągu koncentrował się na największych spółkach. Mimo wprowadzenia akcji pracowniczych Agory do obrotu giełdowego, spółka zyskała ponad 2,4%, przy dużym wolumenie obrotu. Oporem dla spółki jest poziom 50,70 zł, w przypadku pokonania powyższego poziomu oczekiwałbym na zwyżkę do 52 zł. Pozytywnie zachowywały się walory TP S.A., która zyskała 2,5%. Najbliższym oporem dla spółki jest przedział 14,70-90 zł, przebicie tego oporu będzie pozytywnym sygnałem zapowiadający dalszy wzrost. Zainteresowaniem dziś mogą się cieszyć walory KGHM, z racji zapowiedzi przez prezesa spółki podniesienia prognozy wyników finansowych za 2003 r.

Dzisiejsza sesja winna rozpocząć się od spadku, a dalszą prognozę uzależniłbym od tego, czy kupujący zdołają obronić wsparcie na 1.317 pkt.

Kontrakty terminowe: Rynek wykazał siłę w początkowej części sesji, gdzie po niskim otwarciu WIG-20, kontrakty obroniły wsparcie wynikające z wtorkowego minimum na 1.290 pkt. W dalszej części sesji podaż pojawiała się w okolicach oporów na 1.308 oraz 1.1313 pkt. Wsparciem dla rynku jest poziom 1.298 pkt., a kolejnym jest 1.290 pkt. Przebicie tego ostatniego poziomu odczytam negatywnie. Natomiast sygnałem pozytywnym będzie przebicie wczorajszego maksimum 1.314 pkt. Pokonanie powyższego poziomu będzie sygnałem zapowiadającym test szczytu na 1.320 pkt. Kolejnym oporem jest strefa 1.346-48 pkt.

Tomasz Jerzyk, DM BZ WBK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / BZWBK: GPW zacznie sesję od spadku