BZWBK: GPW zacznie sesję od wzrostów

opublikowano: 23-12-2002, 09:28

Piątkowa sesja zakończyła się nieznacznym spadkiem indeksów, WIG stracił 0,1%, natomiast WIG-20 0,3%. Po otwarciu kupujący próbowali przejąć inicjatywę, jednakże sprzedający nie pozwalali na istotniejszy ruch wzrostowy na rynku. WIG-20 ustanowił dzienne maksimum przed godzina 15.00, po czym do końca sesji kursy akcji zniżkowały, co można powiązać z wygasaniem grudniowych serii instrumentów pochodnych. Zachowanie WIG-20 nie wpływa na zmianę krótkoterminowego obrazu technicznego. Najbliższym oporem dla indeksu jest obecnie poziom 1.174 pkt. i w moim odczuciu na najbliższych sesjach powinien odreagować do powyższego poziomu z racji sporego krótkoterminowego wyprzedania. Wsparciem dla WIG-20 jest poziom 1.146 pkt., wynikający z czwartkowego minimum intra-day. W przypadku pokonania powyższego poziomu kolejne wsparcie to poziom 1.135 pkt. W dalszym ciągu prognoza dla indeksów zależy od zachowania największych spółek. Na piątkowej sesji linię trendu wzrostowego przebił PKN Orlen, który zamknął się na poziomie 17,50 zł. Inne spółki utrzymują się powyżej swoich wsparć, co daje nadzieje na odbicie na najbliższych sesjach. Dzisiejsza sesja winna rozpocząć się od wzrostu w związku z pozytywnym zamknięciem na rynkach amerykańskich. Tym nie mniej okres przed świąteczny winien charakteryzować się niższą aktywnością inwestorów.

Kontrakty Terminowe: W piątek nastąpiło zamknięcie luki hossy z 21-11 w przedziale 1.160-1.167 pkt. Oporem dla rynku jest piątkowe maksimum na 1.167 pkt. W przypadku jego pokonania kolejne ważne poziomy to 1.175 i 1.184 pkt. Natomiast wsparciem dla rynku jest poziom 1.150 pkt. W przypadku jego pokonania ko0lejna strefa wsparcia znajduje się w okolicach 1.135 pkt.

Tomasz Jerzyk, DM BZ WBK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / BZWBK: GPW zacznie sesję od wzrostów