BZWBK: GPW zacznie sesję od wzrostu

24-02-2003, 09:32

Piątkowa sesja zakończyła się nieznacznym spadkiem wartości indeksów, WIG stracił 0,4%, natomiast WIG-20 0,6%. Po niższym otwarciu indeks WIG-20 nie był w stanie przebić maksimum z sesji czwartkowej na 1.123 pkt., w efekcie indeks poruszał się w wąskim przedziale 1.115-1.122 pkt. Nie zmienia to krótkoterminowej sytuacji indeksu, znajdujemy się w fazie konsolidacji, a sygnałem wybicia będzie pokonanie 1.132 pkt., co będzie zapowiedzią wzrostów, natomiast spadek poniżej 1.105 pkt. będzie sugerował wybicie w dół. Na piątkowej zamknięciu w największym stopniu zaciążyły walory TP S.A. oraz Pekao. W przypadku pierwszej ze spółek słabsza postawa wynikała z informacji o umieszczeniu spółki na liście obserwacyjnej z możliwością obniżenia ratingu dla spółki przez Moody's. W efekcie kurs zamknął się na nowym krótkoterminowym minimum na 11,70 zł. Najbliższym wsparciem dla spółki pozostaje poziom 11,25 zł. Trudno natomiast znaleźć uzasadnienie dla słabszej postawy walorów Pekao. Pozostałe duże spółki odnotowały nieznaczne zmiany kursów, które zmieniają ich sytuacji technicznej. Na tle rynku wyróżnia się PKN, który zwyżkuje w oczekiwaniu na publikację wyników finansowych. Z tego samego powodu relatywnie słabiej zachowuje się BRE, który ma opublikować wyniki w tym tygodniu. Na szerszym rynku spory spadek odnotowały walory Jelfy, która straciła blisko 3%. Wsparciem dla spółki jest 43,10 zł. Dzisiejsza winna rozpocząć od nieznacznego wzrostu, a dalszy przebieg będzie uzależniony od postawy TP S.A. oraz Pekao.

Kontrakty Terminowe: Piątkowa sesja nie zmieniła obrazu technicznego rynku, po niższym otwarciu kupującym udało się pokonać czwartkowe maksimum na 1.119 pkt., jednakże strefa oporów w okolicach 1.125 pkt. nie została pokonana. W efekcie mieliśmy do czynienia z ruchem w przedziale 1.114-1.120 pkt. Oporem dla rynku w dalszym ciągu pozostaje poziom 1.125 pkt., natomiast wsparciem jest 1.104 pkt.

Tomasz Jerzyk, DM BZ WBK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / BZWBK: GPW zacznie sesję od wzrostu