BZWBK: inwestorzy z GPW zaczekają na decyzję RPP

26-03-2003, 09:31

Wczorajsza sesja zakończyła się nieznacznym spadkiem indeksów, WIG stracił 0,1%, natomiast WIG-20 0,4%. Po słabszym otwarciu spadek został powstrzymany na 1.110 pkt. na WIG-20. W dalszej części sesji indeks testował piątkowe maksimum na 1.128 pkt. jednakże test nie powiódł się, głównie za sprawą pogłosek o dymisji Ministra Skarbu. Podanie powyższej informacji przełożyło się na słabszą końcówkę sesji. Tym nie mniej WIG-20 w dalszym ciągu znajduje się w polu rażenia oporu na 1.128 pkt. Jego pokonanie winno stanowić zapowiedź zwyżki do co najmniej 1.140 pkt. Wsparciem jest poziom wynikający z wczorajszego minimum na 1.110 pkt. Przebicie powyższego poziomu może zostać negatywnie zinterpretowane przez rynek.

Na wczorajszej sesji przeważały spółki zniżkujące. Najsłabsze wrażenie po sesji pozostawiły walory BRE i PKN, które były aktywnie wyprzedawane. Pozytywne wrażenie pozostawiła natomiast TP S.A., która winna kontynuować zwyżkę na dzisiejszej sesji, po informacji o planowanej wypłacie dywidendy. Oporem dla spółki jest poziom 12 zł, gdzie znajduje się linia trendu spadkowego, kolejnym oporem jest 12,30 zł.

Dziś zawieszone będą akcje Comarchu po ogłoszeniu wezwania przez spółkę na skup własnych akcji. Cena zaproponowana przez spółkę odbiega od poziomu wczorajszego zamknięcia. Jednakże, reakcję rynku poznamy dopiero na jutrzejszej sesji. Dziś inwestorzy będą natomiast oczekiwali na decyzję RPP w kwestii obniżki stóp procentowych. Jeśli pozytywne oczekiwania zostaną spełnione to oczekiwałbym na kolejny test piątkowych maksimów.

Kontrakty Terminowe: Wczoraj początkowy spadek został powstrzymany powyżej wsparcia na 1.116 pkt. W dalszej części sesji rynek podjął próbę pokonania oporu na 1.140 pkt. Próba pokonania powyższego poziomu nie powiodła się, tym nie mniej dziś powinna nastąpić kolejna próba ataku na opór. W przypadku pokonania 1.140 pkt., kolejnym oporem jest 1.154 pkt. Wsparciem dla rynku jest 1.126 pkt. przebicie powyższego poziomu winno przyczynić się do testu 1.117 pkt.

Tomasz Jerzyk, DM BZ WBK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Gospodarka / BZWBK: inwestorzy z GPW zaczekają na decyzję RPP